1493
NƏHMƏTOV XUDAVERDİ Lənkəran şəhəri Paxlalı Bitkilər (Noxud)
HÜSEYNOV XUDAYAR Şamaxı rayonu Mal əti (Mal əti ), Mal əti (Mal əti sümüksüz), Qoyun əti (Qoyun əti)
ZEYNALOV XUDU Bakı şəhəri Kərə yağları (kərə və əlavəli yağlar) (Kərə yağı (yağlılıq 82,5%)), Turşudulmuş süd məhsulları (ağartı) (Kəsmik yağlı (yağlılıq 10-20%)), Turşudulmuş süd məhsulları (ağartı) (Kəsmik yağsız), Südün çeşidləri (Pasterizə olunmuş inək südü ), Pendirlər (Pendir (ağ)), Pendirlər (Pendir brınza), Turşudulmuş süd məhsulları (ağartı) (Qatıq ), Südün çeşidləri (Sterlize olunmuş inək südü ), Turşudulmuş süd məhsulları (ağartı) (Xama (yağlılıq 15 %)), Turşudulmuş süd məhsulları (ağartı) (Xama (yağlılıq 20%))
PAŞAYEVA XURMA Şəmkir rayonu Tərəvəz (Baş soğan)
BAYRAMOV YALÇIN Göyçay rayonu Təzə meyvələr (Xurma)
HÜSEYNOV YAQUB Masallı rayonu Tərəvəz (Pomidor)
KAZIMLI YAQUB Masallı rayonu Paxlalı Bitkilər (Lobya), Paxlalı Bitkilər (Noxud)
BABAYEV YAQUBƏLİ Masallı rayonu Tərəvəz (Pomidor)
ALLAHVERDİYEV YAŞAR Saatlı rayonu Təzə tərəvəzlər (generativ və ya meyvəli tərəvəzlər) (Pomidor)
ƏNVƏROV YAŞAR Saatlı rayonu Təzə tərəvəzlər (vegetativ tərəvəzlər) (Aşxana cuğunduru)
HÜMBƏTOV YAŞAR Bakı şəhəri Müxtəlif yarmalar (Qarğıdalı yarması)
KƏRİMOV YAŞAR Ağstafa rayonu Təzə tərəvəzlər (vegetativ tərəvəzlər) (Kartof)
MANSIROVA YASƏMƏN Şəmkir rayonu Tərəvəz (Baş soğan)
ƏLİRZAYEV YASİN Gəncə şəhəri Taxıl-Un məmulatları (un, yarma, çörək, bulka və makaron məmulatı) (1-ci növ buğda unundan hazırlanmış bulka), Taxıl-Un məmulatları (un, yarma, çörək, bulka və makaron məmulatı) (Əla növ buğda unundan bişirilmiş çörək)
İSMAYILOV YAVƏR Masallı rayonu Tərəvəz (Kartof)
BABAYEV YƏHYA Şamaxı rayonu Taxıl-Un məmulatları (un, yarma, çörək, bulka və makaron məmulatı) (1-ci növ buğda unundan bişirilmiş ağ çörək), Çörək və çörək bulka məmulatı (1-ci növ buğda unundan bişirilmiş ağ çörək), Taxıl-Un məmulatları (un, yarma, çörək, bulka və makaron məmulatı) (2-ci növ buğda unundan bişirilmiş ağ çörək), Çörək və çörək bulka məmulatı (2-ci növ buğda unundan bişirilmiş ağ çörək)
ƏFLATUNOV YURİS Sabirabad rayonu Təzə tərəvəzlər (generativ və ya meyvəli tərəvəzlər) (Qarpız)
ƏZİZOV YUSİF Bakı şəhəri Tərəvəz (Kartof)
XUDİYEV YUSİF Bakı şəhəri Süd və süd məhsulları (Pendir (ağ)), Yağ (Yağ sliviçniy)
MAHMUDOV ZABİT Göyçay rayonu Təzə meyvələr (Xurma)
BAĞIROVA ZABİTƏ Masallı rayonu Paxlalı Bitkilər (Noxud)
BABAYEV ZAHİD Masallı rayonu Tərəvəz (Badımcan), Tərəvəz (Bibər), Tərəvəz (Pomidor), Meyvə tərəvəz və onların emalı məhsulları (Yemiş)
MƏMMƏDOV ZAHİD Tovuz rayonu Tərəvəz (Kartof), Meyvə tərəvəz və onların emalı məhsulları (Üzüm)
SƏMƏDOV ZAHİD Tovuz rayonu Təzə tərəvəzlər (vegetativ tərəvəzlər) (Kartof)
BƏKİROV ZAKİR Şəmkir rayonu Tamlı mallar (çay, qəhvə, ədviyyat və tamlı qatmalar, spirtlsiz içkilər) (Limonad), Tamlı mallar (çay, qəhvə, ədviyyat və tamlı qatmalar, spirtlsiz içkilər) (Mineral və bulaq suyu)
ƏLİYEV ZAKİR Laçın rayonu Mal əti (Mal əti 2-ci növ), Mal əti (Mal əti sümüklü), Mal əti (Mal əti sümüksüz), Qoyun əti (Qoyun əti (Təzə kəsilmiş))
MƏMMƏDOV ZAMAN Tovuz rayonu Təzə tərəvəzlər (vegetativ tərəvəzlər) (Baş soğan), Təzə tərəvəzlər (vegetativ tərəvəzlər) (Kartof)
MUSAYEV ZAMAN Goranboy rayonu Təzə tərəvəzlər (vegetativ tərəvəzlər) (Ağbaş kələm)
MƏLİKOV ZAMİN Göyçay rayonu Təzə meyvələr (Xurma)
HÜSEYNOV ZAMİQ Sabirabad rayonu Təzə tərəvəzlər (generativ və ya meyvəli tərəvəzlər) (Qarpız)